Cmentarz Komunalny w Sobowie - Atrakcje

0
Cmentarz Komunalny w Tarnobrzegu - Sobowie. To obecnie główny cmentarz miasta, na którym dokonuje się większości nowych pochówków (ze względu na brak miejsc na pozostałych cmentarzach - szczególnie przy dworcu PKS).
Tarnobrzeg, Generała Józefa Bema
Kaplica Wszystkich Świętych w Tarnobrzegu. Budynek kaplicy znajduje się się w tarnobrzeskiej dzielnicy Sobów, na Cmentarzu Komunalnym, przy ulicy Litewskiej. Budowa kaplicy została zainicjowana przez księdza serbinowskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy Michała Józefczyka.
Tarnobrzeg, Przemysłowa 37
Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu – parafię erygowano w 1985. Nowy kościół wybudowano w latach 1992-1997 według projektu architekta Romana Orlewskiego. Parafia mieści się na osiedlu Zakrzów, przy ulicy Przemysłowej.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Tarnobrzegu – parafię erygowano w 1969. Nowy kościół w latach 1990-1991 według projektu architekta Stanisława Farbiarza. Parafia mieści się na osiedlu Sobów, przy ulicy Bema.
Tarnobrzeg, Henryka Sienkiewicza 213
Parafia pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnobrzegu – parafię erygowano w 1972. Nowy kościół wybudowano staraniem ks. Antoniego Saneckiego w latach 1985-1990 według projektu arch. Zbigniewa Żuchowicza. Uroczyście poświęcony 26 października 1991 roku przez biskupa Ignacego Tokarczuka.
Tarnobrzeg, Konfederacji Dzikowskiej 3
Rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu - Parafię erygowano w 1997 r. Powstała z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.
Tarnobrzeg, Sielec, Sielecka 28
Kaplica św. Jacka w Tarnobrzegu – Sielcu – rzymskokatolicka kaplica powstała w 2. połowie XIX wieku. Rozbudowę świątyni dokonano w latach 80. XX wieku. Od 2008 roku w kaplicy znajdują się relikwie św. Jacka. Według tradycji, drewnianą kaplicę w tym miejscu postawił sam św.
Tarnobrzeg, Mokrzyszów, Henryka Sienkiewicza 206
Pałac Myśliwski w Tarnobrzegu; nazwywany też: Pałacem Mokrzyszowskim, Pałacem Szindlerów, Dworkiem Myśliwskim - XIX wieczny neogotycki pałac, obecnie wykorzystywany na potrzeby Centrum Kształcenia Nauczycieli.
Tarnobrzeg, Wymysłów, Stanisława Pawłowskiego 14
Spichlerz w Tarnobrzegu - klasycystyczny budynek z połowy XIX wieku. Obecnie wykorzystywany jako Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego. Wcześniej mieściła się w nim główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.
Tarnobrzeg, Sandomierska 27
Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega - utworzone w 1991 r. muzeum regionalne i historyczne. Od 1992 r. jest samorządową jednostką kultury. W latach 1991 - 2011 główną siedzibą Muzeum był dawny spichlerz dworski. Obecnie główna siedziba przeniesiona została do Zamku Dzikowskiego.
Tarnobrzeg, Stanisława Pawłowskiego 14
Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego - powstały w 2011 roku oddział Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, założonego w 1991 roku staraniem Adama Wójcika i Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega.