Chełm - Religia

Strony

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – zbudowany jako chełmska katedra unicka, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny. Powstała w połowie XVIII wieku. Budynek o cechach późnobarokowych, typu bazylikowego.
Chełm, Lubelska 55
Telefon: +48 82 5655640
Kościół Rozesłania św. Apostołów w Chełmie – kościół parafialny w parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem, położony przy ul. Lubelskiej 55 w Chełmie. Zabytek klasy zero.
Chełm, Henryka Sienkiewicza 1
Cerkiew pod wezwaniem św. Jana Teologa w Chełmie – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Współcześnie (2012) jest to jedyna czynna cerkiew na terenie Chełma.
Cerkiew św. Mikołaja w Chełmie – unicka, a następnie prawosławna cerkiew przy unickim seminarium duchownym w Chełmie.
Cmentarz wojenny w Chełmie – cmentarz znajdujący się na północnym stoku Góry Zamkowej w Chełmie, poniżej cmentarza prawosławnego, założony w 1915 r. Schodzi on tarasami ku ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Jest to najstarszy cmentarz wojenny znajdujący się w Chełmie i w bezpośrednim jego sąsiedztwie.
Chełm, Mikołaja Kopernika 8
Mała Synagoga w Chełmie – synagoga znajdująca się w Chełmie, przy skrzyżowaniu ulicy Krzywej i Mikołaja Kopernika 8.
Kościół rektoralny Świętego Andrzeja Apostoła w Chełmie - kościół rektoralny w Chełmie należący do Franciszkanów reformatów.
Chełm, Koszarowa 16
Kościół Świętego Kazimierza w Chełmie - rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy mieszczący się w Chełmie, przy ulicy Koszarowej.
Klasztor bazylianów w Chełmie – budynek wzniesiony w latach 1640-1649, wchodzący w skład zespołu katedralnego na Górze Zamkowej w Chełmie. Znajduje się on po północnej stronie katedry, ustawiony jest równolegle do niej.
Chełm, Adama Mickiewicza 14
Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej – polskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu lubelsko-chełmskiego diecezji warszawskiej.
Chełm, Ogrodowa 56
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Chełmie, przy ulicy Ogrodowej 56.
Chełm, Jana Kochanowskiego 36
Parafia błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie - parafia rzymskokatolicka w Chełmie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Zachód. Została erygowana 22 lutego 2006.
Chełm, Karola Szymanowskiego 19
Parafia Świętej Rodziny w Chełmie - parafia rzymskokatolicka w Chełmie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Zachód. Została erygowana 31 lipca 2003. Obejmuje ulice: Elsnera, Gminna, Karłowicza, kol.
Chełm, Plac Jana Pawła II 2
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Chełmie - parafia rzymskokatolicka w Chełmie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Zachód. Została erygowana 24 listopada 1990. Obejmuje ulice: Andersa, gen.
Chełm, Księdza Marcelego Mrozka 2
Parafia Chrystusa Odkupiciela w Chełmie - parafia rzymskokatolicka w Chełmie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Wschód. Została erygowana 19 września 1983. Obejmuje ulice: 3 Maja, Droga Męczenników, Grota Roweckiego, I Armii WP, Ks. M.

Strony