Cerkiew Zaśnięcia NMP - Atrakcje

0

Strony

Warszawa, Miodowa 16
Parafia Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie – parafia greckokatolicka w Warszawie, w dekanacie olsztyńskim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1784; ponownie 1938. Mieści się przy ulicy Miodowej.
Warszawa, Miodowa 16
Cerkiew i monaster Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy i św. Jozafata biskupa i męczennika w Warszawie – cerkiew greckokatolicka oraz monaster ojców bazylianów znajdująca się w Warszawie, przy ulicy Miodowej 16.
Miodowa – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Pałac Chodkiewiczów – rokokowo-klasycystyczny pałac przyuliczny znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 14.
Pałac Borchów (Arcybiskupi) – pałac w Warszawie, zlokalizowany przy ul. Miodowej 17-19, zbudowany w XVIII wieku w miejscu wcześniejszego dworu z XVII wieku, obecnie w stylu barokowo-klasycystycznym.
Pałac Paca-Radziwiłłów – pałac w stylu późnoklasycystycznym znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 15.
Warszawa, Miodowa 13
Kościół Przemienienia Pańskiego - usytuowany w Warszawie przy ulicy Miodowej barokowy kościół ojców kapucynów, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście.
Pałac Młodziejowskich (zwany także pałacem Młodziejowskiego lub Morsztynów) – pałac znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Miodowej 10 (z oficynami od strony ulicy Podwale 7).
Podwale – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Pomnik Jana Kilińskiego w Warszawie – posąg Jana Kilińskiego, według projektu Stanisława Jackowskiego, znajdujący się w Warszawie.
Collegium Nobilium − szkoła wyższa, założona w Warszawie przez pijara Stanisława Konarskiego w 1740 roku, początkowo jako Collegium Novum (nazwę zmieniono jesienią 1741) na ulicy Długiej, następnie rozbudowana do ulicy Miodowej (mieści się tam obecnie Akademia Teatralna im.
Warszawa, Piekarska 20
Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych przy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy, zwane też Muzeum Zegarów - muzeum w Warszawie, przy ul.
Rzeźba Oświęcim II – rzeźba autorstwa Franciszka Strynkiewicza, ustawiona w międzymurzu murów obronnych Starego Miasta w Warszawie, między ulicami Podwale i Rycerską, na południe od wylotu ul. Wąski Dunaj.

Strony