Bielsko-Biała - Gmachy

Strony

Teatr Polski w Bielsku-Białej – założony w 1890 r. teatr dramatyczny, znajdujący się w Bielsku-Białej, w zabytkowym gmachu w centrum miasta, na historycznym Dolnym Przedmieściu, przy ul. 1 Maja.
Bielsko-Biała, 11 Listopada 60-62
Hotel Pod Orłem – neobarokowo–klasycystyczny czteropiętrowy gmach pełniący funkcję biurowca i pasażu handlowego, położony przy Placu Wolności (według numeracji przy ul. 11 Listopada) w Bielsku-Białej, w centrum historycznej Białej Krakowskiej.
Bielsko-Biała, Komorowicka 48
Pałacyk Emanuela Rosta lub "Willa Rosta" w Bielsku-Białej - pałacyk wybudowany w XIX wieku, znajdujący się przy ul. Komorowickiej 48 w Bielsku-Białej.
Hotel President – czterogwiazdkowy hotel usytuowany w Bielsku-Białej, w dzielnicy Dolne Przedmieście, przy ul. 3 Maja.
Bielsko-Biała, Andrzeja Frycza Modrzewskiego 12
Telefon: 33 812 42 56
Bielsko-Biała, Słowackiego 24
Telefon: 33 812 24 79
Zespół Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej – zespół szkół, obejmujący Technikum nr 3, Liceum Profilowane nr 3, Zasadniczą szkołę Zawodową i Liceum Wieczorowe uzupełniające. Mieści się w Bielsku-Białej, przy ul.
Bielsko-Biała, Księdza Stanisława Stojałowskiego 23
Bielsko-Biała, Listopadowa 70 / Zygmunta Lubertowicza 3-7
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – najstarsze liceum ogólnokształcące w Bielsku-Białej, założone w 1919 r. Jego siedzibą jest zabytkowy gmach przy ul. Listopadowej 70 na Górnym Przedmieściu, zbudowany w latach 1925-1927.
Bielsko-Biała, Plac Marcina Lutra 7
Telefon: +33 810 01 89
Wyższa Szkoła Administracji (WSA) – utworzona w 1997 r. niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Bielsku-Białej, prowadząca studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe oraz studia licencjackie na kierunkach: stosunki międzynarodowe, administracja, fizjoterapia i pedagogika.
Bielsko-Biała, Adama Mickiewicza 20
Teatr Lalek Banialuka – teatr lalek założony w 1947 roku w Bielsku-Białej przez artystów plastyków Jerzego Zitzmana i Zenobiusza Zwolskiego. Jego siedzibą jest budynek przy ul. A. Mickiewicza 20 na Dolnym Przedmieściu, wzniesiony w 1935 r. jako żydowski dom kultury im. Chaima Nachmanna Bialika.

Strony