Bielsko-Biała - Domy

Strony

Kamienica "Pod Żabami" – secesyjna kamienica położona na rogu pl. Wojska Polskiego (nr 12) i ul. Targowej (nr 2) w Bielsku-Białej, naprzeciwko Kościoła Marcina Lutra.
Bielsko-Biała, Komorowicka 48
Pałacyk Emanuela Rosta lub "Willa Rosta" w Bielsku-Białej - pałacyk wybudowany w XIX wieku, znajdujący się przy ul. Komorowickiej 48 w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała, Bystrzańska 52
Pałac Zipsera w Bielsku-Białej - willa Edwarda Zipsera wybudowana 1890 roku, znajdująca się przy ul. Bystrzańskiej 52 w Bielsku-Białej, w dzielnicy Mikuszowice.
Bielsko-Biała, Jana III Sobieskiego 51
Telefon: 33 811 71 76
Dom Tkacza – oddział Muzeum w Bielsku-Białej, w którym zrekonstruowano wygląd XVIII-wiecznego domu i warsztatu sukienniczego. Budynek muzeum położony jest w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego i znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Pałacyk Alfreda Michla w Bielsku-Białej - kamienica willowa wybudowana w 1895 roku, znajdująca się przy ul. 3 maja 13 w Bielsku-Białej.
Kamienica Kałuży – zabytkowa kamienica przy placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej (Bielsku), na narożniku ul. Władysława Orkana.
Bielsko-Biała, Krasińskiego 28
Pałac przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej - wybudowany w 1890 r. w miejscowości Bielsko-Biała.

Strony